«На хіба» нам такий мер?

В Білицькій міській громаді Донецької області досить таки непогані показники роботи органів місцевого самоврядування. Були... Колись… Нажаль.

Тоді в місті упорядковували інфраструктуру, відновили роботу міського  парку. Тепер десь щось ремонтують, з кимось там співпрацюють. До речі, за таку родинну співпрацю по розпилу бюджету на міського голову  О. Заварзіна в березні було складено протокол про корупцію та обійшлося переляком. «Порішали» на штраф.  

Та наукою для мера це не стало. Трохи  про наступний напрямок співпраці мера та приватної компанії ДТЕК (паливно-енергетична компанія Ахметова Р.Л.).

Кілька років тому ДТЕК та держава уклали договір оренди цілісного комплексу вугледобувних підприємств «Добропіллявугілля» на 50 років (шахти, ЦОФ, будинки культури, стадіони, гуртожитки, котельні і т.і.).

Та вже через два роки почалась оптимізація структури ДТЕК: скоротили чисельність робітників,  нібито  «законсервували», а, насправді, розграбували і закрили ш-ту "Білицька".

Наступний крок - компанія намагається передати соцоб’єкти (котельні, стадіони, гуртожитки, будинки культури) у  власність міста. Бо це ж збиткові для компанії підприємства, тому це неприбуткове ярмо треба повісити на шию громаді. Місцевий бюджет витримає! А не витримає, що ж, ви самі захотіли забрати, тепер що хочете, то і робіть: чи закривайте, чи розпродуйте.

І при цьому всі  соромливо забувають, що умовою передачі вуглевидобувних підприємств м. Добропілля в оренду Компанії було якраз утримання соцоб’єктів, заборона на скорочення робочих місць, закриття підприємств.

Тобто не має права ДТЕК їх позбавлятися, залишаючи собі тільки прибуткові вугледобуваючі підрозділи. Бо брали ж цілісний комплекс. Державі це ж гарантували договором. Мають право передати хіба тільки що на «наполегливу вимогу» громади.

І, як не дивно, мер мав би відстоювати  інтереси громади, а він лобіює інтереси приватної компанії. Тож скоренько організував таку «вимогу громади» до ДТЕКа.

Пан мер Заварзін і Ко так поспішають отримати «відкат», що забули порадитися про свої дії з громадою. Та що там з громадою, на сесії навіть депутатам не дозволили запитань- пояснили, що згодом про все дізнаються, а наразі голосуйте, бо треба запустити процес "згоди громади" на передачу котелень.

Ні пана мера, ні секретаря ради Іванову не знітив той факт, що вони безпардонно порушують права кожного біличанина, більше того – скоюють злочин.

Звідки така віра у безкарність?

Адже, згідно ч.3 ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»-  необхідно оприлюднити проект рішення за 20 днів до засідання сесії, прийняте рішення через 5 днів після засідання (ч.2 ст.15 цього ж таки Закону), протоколи засідань депутатських комісій, сесій, виконкому теж необхідно публікувати -  ч.16 ст.46, ч.10 ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Та  Білицької міській ради це не стосується. На сайті ради і виконкому   замість  важливої інформації красується лише фото мера.  Як висловилась секретар ради Іванова Т.: «…Ну якось опублікуємо, якщо для вас це так принципово.»

Та ні, пані секретар ради, не треба робити послугу, це вимога чинного законодавства і ваша  робота. За яку ви з мером отримуєте заробітню плату.

До речі, депутати мають корпоративно розділити відповідальність за таке беззаконня навпіл з мером і секретарем ради. Адже за порушення вимог цього закону обумовлена адміністративна  і кримінальна відповідальність. А прийняті рішення підлягають відміні в судовому порядку.

Мабуть, якби в Білицькій міській раді проводили, як то має бути,  депутатські навчання- обранці більше б поважали закон. Та " нахіба" іх вчити? Неуками легше маніпулювати! Тому і приймаються рішення незаконно. За побажанням міського голови. Бо є один "ЦАРь". Він же "Хозяін" і він "Так сказав". Тому що  він один знає як  ліпше для громади, а  ще є " царська свита", яка підтримує корону.  А всі інші - народ, ну як би пом’якше сказати -  "піпл, який все схаває, бо ні в чому не шарить".

Мабуть забули, пане міський голово, О. Заварзін, що ви – наймит! Наймит кожного мешканця міста. До речі, як і пані Іванова та Мостицька, які навипередки спішать закрити рота кожному, хто своїм питанням кидає сумнів на дії "месії" - мера.

А, насправді, влада - це я, ти, читачу, твій і мій сусіди, взагалі- біличани і водянці. І тільки ми можемо вирішувати, як надалі жити, що будувати, що відновлювати насамперед, куди вкласти кошти, хто буде прибирати сміття та впорядковувати кладовища. І з нами зобов’язані радитися.

Конституція України: «Украї́на — унітарна, суверенна і незалежна, демократична, соціальна і правова держава, парламентсько-президентська республіка. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ».

Все, крапка. Та, якщо старанно приховати кілька основних статей  Конституції, можна досягти того, що влада опиниться в руках кількох можновладців, над якими не буде закону, що ми і маємо зараз…

 

Згодні? Тоді далі буде. Адже, ЦЕ тільки частина саги під назвою "На хіба нам такий мер?"… Саги в безлічі томів про Білицьке міське самоврядування, Донецької області.

 

Тримаймося!!!

 

До уваги тих кого це стосується - вважайте це повідомленням про скоєння правопорушення.

 

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2019. 56 канал Днепропетровск - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top