Польща переманює наших лікарів


Давно відомо, що покидають нашу державу програмісти, інженери, біохіміки, будівельники, слюсарі, техніки... Але не особливо переймалися — обійдемося. Знали, що їдуть і лікарі та медсестри, але теж ставилися спокійно: тих, що залишився – вистачить. І ось настала ситуація, коли може і не вистачити.

Об этом сообщает Слон РУ

Польський сейм ухвалив порядок полегшеного працевлаштування іноземних медиків на роботу, залишилося їх затвердити тамтешньому сенату. Рішення, швидше за все, буде позитивним.

В умовах такої потужної епідемії, яку зараз переживає світ, найцінніше навіть не ліжко-місце у лікарні, а медичний персонал. За нього в Україні доведеться витримати битву, в якій вона сильно ризикує програти.

У Польщі лікарю, який пройде формальну співбесіду, гарантують контракт на 5 років і зарплату від 1500 до 2000 євро

Наших медиків у Польщі чекали завжди і пропонували хороші зарплати. Відлякувала лише процедура підтвердження професії та необхідність спочатку спускатися на кілька сходинок нижче за свій професійний рівень. Було потрібно від 2,5 до 3 років, щоб пройти нострифікацію диплома, скласти іспити на знання польської медичної мови, кілька професійних складних тестів і віддати 13 років випробувальній практиці, чимось схожою на нашу інтернатуру, але зі своїми особливостями.

...і плюс службове житло

Від 1 квітня цього року, коли коронавірус щосили показував зуби, Польща вже спростила працевлаштування іноземних лікарів, які отримали кваліфікацію поза зоною ЄС. Складну процедуру підтвердження диплома спростили до фахового іспиту. А зараз вимоги взагалі будуть «дитячими». Основні — 3 роки стажу і базове (навіть не спеціалізоване) знання польської мови.

- Лікарю, який пройде формальну співбесіду, гарантують контракт на 5 років і зарплату від 1500 до 2000 євро, — констатує президент Всеукраїнського союзу захисту і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. — Якщо польський сенат схвалить зміни у законі, то з України тільки на перших порах можуть виїхати до 1000 лікарів. І це в умовах, коли стрімко розвивається епідемія.

Забиваємо навмання в інтернет-пошуковик запит і знаходимо близько десятка агентств, які пропонують послуги з працевлаштування медиків у різних містах Польщі. З урахуванням останніх віянь бізнес-рекрутинг розраховує на свій успішний розвиток.

- Дзвінків і раніше було достатньо, а зараз стало набагато більше, хоч нові правила ще не діють, — розповідає завідувачка відділу кадрової агенції Неоніла Житар. — У нас навіть вирішили взяти нового менеджера для роботи з потенційними емігрантами. Польща запитує практично всі спеціальності — терапевтів, реаніматологів, хірургів, урологів, лор-лікарів, офтальмологів. Навіть масажистів та інструкторів з лікувальної фізкультури. Для тих, хто буде працювати з ковідними хворими, передбачено вагомі доплати.

Н. Житар також зазначила, що багато медичних фірми забезпечують українців безкоштовним житлом (оплачувати треба тільки компослуги). Це комфортабельні кімнати в гуртожитках з набором всієї необхідної побутової техніки. А лікарі, які погодилися на сімейну практику в провінції, можуть отримати службовий будиночок із садком.

- Пропонують до 10 тисяч злотих, — зазначає наша співрозмовниця. — І оснащену за всіма сучасними вимогами амбулаторію.

Залишаться тільки патріоти

Що можуть сьогодні запропонувати за рішення залишитися нашим лікарям? Тільки подяку, яку починає в нас виховувати коронавірус, тому що раніше переважало упереджене ставлення до лікаря. І щастя любити свою країну без впевненості, що вона відповідає розумінням і взаємністю. Багато медиків ще пам’ятають, як на початку епідемії влада залишила їх без масок і захисних костюмів — все сплавили за кордон. Як важко вибивали доплати для інфекціоністів, а інші лікарі, яким також доводиться контактувати з коронавірусниками, так і залишилися без винагороди. Що на страховку від держави люди, які перебувають у зоні постійного ризику, можуть розраховувати тільки у разі смерті чи інвалідності від COVID-19.

Не менш важливою є оплата праці, розмір якої постійно змушує пацієнтів пхати доктору купюри в кишеню, роблячи його хронічним хабарником. І хай би скільки обіцяли міністри «вибити» медикам ставки по 20 тисяч гривень, вони у це не повірять. Кластимуть на ваги сумнівів не міфічну, а фактичну зарплату.

За великим рахунком, Польща опинилася у такій самій ситуації, як і ми. Бракує медиків не тому, що країна суцільно хвора, а тому що свої лікарі поїхали за кращою долею у Німеччину або Австрію. Трудова міграція — це природний процес. Ось тільки у Польщі у запасі є Україна і Білорусь...

Показовим є той факт, що в оголошеннях про набір лікарів до Польщі фігурує вік 30-50 років. Переманити намагаються не молодь, в якої мало практики, а дорослих і досвідчених.

Вікторія ОСИНСЬКА


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/ukraine/polscha-peremanyue-nashih-likariv-398700”

Поделитесь, и будет Вам счастье!

ТОП 24

Copyright © 2008-2021. 56 канал Днепропетровск - Новости Аналитика Соцопросы

Данный сайт работает как социальный блог, открытая социальная площадка где каждый может опубликовать свои материалы, многие материалы приходят на почту и публикуются администрацией сайта после модерации. В связи с эти возможны некорректное отображение источника текста или графики, если Ваши авторские права или права на торговую марку (товарный знак) нарушены, просим извинения, указывайте о данных нарушениях нам на почту E-mail: [email protected] и мы немедленно исправим это недоразумение. Спасибо.

Scroll to Top